Festilent wint met 0-3 uit bij Herpen
Afgelopen zondag stond voor Festilent de derde en laatste bekerwedstrijd voor de start van de competitie op het programma. Na twee overwinningen namen onze heren het op tegen Herpina.
Festilent start sterk en krijgt in de 3e minuut al de eerste corner van de wedstrijd. Direct daarna volgt ook de eerste mogelijkheid voor aanvoerder Pepijn Schonenberg. Festilent blijft vervolgens het initiatief houden. Achterin wordt de bal rustig rondgespeeld en op het middenveld wordt steeds gezocht naar een opening in de verdediging van Herpina.
De thuisploeg zakt ver terug en probeert vooral via de counter gevaarlijk te worden. Festilent zet vroeg druk en komt regelmatig in de buurt van het doel, maar de laatste pass is nog niet altijd nauwkeurig. Ook worden verschillende schoten geblokt of tegengehouden door de keeper van Herpina.
Halverwege de eerste helft laat Herpen zich voor het eerst serieus zien. Frank Baas moet in actie komen bij een afstandsschot, maar de keeper van Festilent staat goed opgesteld en houdt de bal tegen. Ook vlak voor rust is Frank alert wanneer een speler van Herpen vanaf de rand van het strafschopgebied uithaalt.
In de 42e minuut valt dan toch de verdiende openingstreffer. Vanuit een ingooi aan de linkerkant combineert Festilent snel over het middenveld. Via een aantal korte passes komt de bal terecht bij Hidde van Dongen. Hij twijfelt niet en schiet de bal vanaf ruim twintig meter de bal binnen: 0-1 Festilent!
Zo gaan beide ploegen met een 0-1 voorsprong voor Festilent de rust in.
Ook na rust blijft Festilent de bovenliggende partij. De voorhoede zet nog meer druk op de opbouw van Herpen, waardoor de thuisploeg steeds moeilijker van de eigen helft afkomt. Kort na de hervatting krijgt Festilent opnieuw een goede mogelijkheid, maar de keeper van Herpen voorkomt de 0-2.
Even later krijgt Herpen aan de andere kant zijn grootste kans van de wedstrijd. Van dichtbij wordt geprobeerd de gelijkmaker binnen te schieten, maar de bal gaat niet in het doel.
In de 58e minuut verdubbelt Festilent alsnog de voorsprong. De aanval begint bij Frank en wordt via de centrale verdediging naar de linkerkant opgebouwd. Daar ontvangt Pepijn Schonenberg de bal. Hij trekt naar binnen, passeert enkele tegenstanders en schiet de bal beheerst binnen: 0-2 Festilent!
Festilent blijft daarna op zoek gaan naar meer doelpunten. Er volgen meerdere kansen op de 0-3, maar pogingen van dichtbij worden gestopt of gaan net naast het doel.
In de laatste minuut valt het derde doelpunt alsnog. Festilent verovert de bal aan de linkerkant en combineert in korte tijd van de eigen helft naar het strafschopgebied van Herpina. Pepijn gaat langs zijn tegenstander en legt de bal breed op Hidde. Hij schiet vanaf ongeveer tien meter zijn tweede doelpunt van de middag binnen: 0-3 Festilent!
Festilent wint daarmee overtuigend van Herpina. Onze heren hebben vrijwel de hele wedstrijd het initiatief gehad, achterin weinig weggegeven en opnieuw de nul gehouden Met drie overwinningen uit drie wedstrijden sluit Festilent de bekerreeks uitstekend af. Volgende week begint de competitie tegen Velox Nuland.
Herpen – Festilent: 0-3 (0-1)
42e minuut: 0-1 Hidde van Dongen
58e minuut: 0-2 Pepijn Schonenberg
90e minuut: 0-3 Hidde van Dongen
Opstelling Festilent: Frank Baas (K), Jean van Deijne, Marnix Romviel, Teun Cornelissen, Jasper van den Berg, Joost Geurts, Paul van der Vlist, Rens de Groot, Jorg Danen, Hidde van Dongen en Pepijn Schonenberg (C).
Reservespelers: Floris de Klein, Bram Geurts en Mathijs Verstegen.





















